Wydarzenia

Laureaci Nagrody Młodzieżowej 2009

 

 

W dniach 16-19 maja 2009 roku w Wiesbeden odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Nagroda Młodzieżowa 2009" organizowanego od kilku lat przez władze współpracujących regionów: Hesji (Niemcy), Wielkopolski, Emilia Romana (Włochy) i Akwitanii(Francja).

Każdy z regionów mógł wytypować po trzy, zgłoszone przez młodych mieszkańców, prace konkursowe.

            Miło nam zawiadomić Państwa, że jednym z laureatów konkursu zostali uczniowie z naszej Gminy: Joanna Pietras (uczennica klasy III Gimnazjum w Woli Droszewskiej) i Eryk Latoń (uczeń III klasy Gimnazjum w Godzieszach Wielkich).

Uczniowie przygotowali na konkurs pracę pod tytułem: „Rower - moje hobby", będącą prezentacją długoletnich doświadczeń sportowych i turystycznych szkół z terenu Gminy Godziesze Wielkie.

W pracy przedstawiono między innymi efekty zorganizowanej przed trzydziestu laty kaliskiej Próby kolarskiej, która doprowadziła do upowszechnienia sportu kolarskiego w naszych szkołach i wyłonienia się grupy bardzo utalentowanej młodzieży - byłych i aktualnych mistrzów kolarstwa.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w zabytkowym ratuszu w Wiesbaden z udziałem między innymi Ministra do spraw Prawa, Integracji i Spraw Europejskich Regionu Hesja - Pana Jorga - Uwe Hahna.

            Nagroda Młodzieżowa wręczona naszym uczniom jest także na swój sposób wyróżnieniem dla wszystkich młodych kolarzy, ich nauczycieli i opiekunów, wnoszących wkład w rozwój sportowy Gminy Godziesze Wielkie.

 

Joanna Pietras i Eryk Latoń odbierają wyróżnienie od Ministra  Jörg-Uwe Hahna za pracę „Rower - Moje Hobby"

 

 

Laureaci i zwycięzcy Nagrody Młodzieżowej z Wielkopolski (od lewej): Eryk Latoń, Marika Lokś (nauczyciel - opiekun grupy), Krzysztof Wojciech Jaworski, Prof. dr inż. Heinrich Klose, Tomasz Niechwiadowicz, Natalia Rybak, Łukasz Puślecki (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego), Joanna Pietras.

 

 

Lista wiadomości