Wydarzenia

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych- 10 czerwca 2012 r.

 

W niedzielę 10 czerwca 2012 roku na terenie Ośrodka Sportowego Szwacin odbyły się coroczne Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach uczestniczyło 22 drużyny, w tym 3 drużyny żeńskie, reprezentujące prawie wszystkie Straże z terenu naszej Gminy.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych oraz oddzielnie dla drużyn żeńskich.

Przebieg współzawodnictwa strażaków wykazał bardzo wysoką sprawność drużyn w przygotowaniu do akcji gaśniczej, a różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami były niewielkie.

Emocji było co nie miara. Ubiegło roczni zwycięzcy mieli pecha, za to organizatorzy tegorocznych zawodów z Kolonii - Kakawy nie pozostawili nic przypadkowi. Zwyciężyli w pięknym stylu i zdobyli puchar przechodni Wójta Gminy. Drugie miejsce, podobnie jak w ubiegłym roku zdobyli strażacy z Godziesz, a trzecie miejsce przypadło Zadowicom. Doskonale spisały się dziewczęta z Woli Droszewskiej i Starej Kakawy. Wśród młodzieżowych męskich drużyn najlepsi okazali się chłopcy z Zadowic.

Zawody, co podkreślono w ich podsumowaniu, przebiegały w sportowej atmosferze, wykazując przy tym profesjonalizm i ambicję uczestników.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim strażakom biorącym udział w zawodach za piękny pokaz ich sprawności.

Załącznik:

Protokół z zawodów

Lista wiadomości