Wspomnienie o Bogdanie Jamroszczyku

            Z olbrzymim smutkiem informuję, że 7 listopada zmarł – wyróżniony tytułem „Przyjaciel Gminy Godziesze Wielkie” – Bogdan Jamroszczyk, wybitny działacz sportowy i Nauczyciel Życia, długoletni prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

            Przez dwadzieścia pięć lat miałem przyjemność współorganizowania z Nim, wielkich imprez kolarskich w Godzieszach Wielkich – najpierw ogólnopolskiego „Wyścigu Młodości”, później Finału Pucharu Polski, a od kilku lat – Mistrzostw Polski, w których rozpoczynali swoje kariery sportowe wszyscy znani obecnie polscy kolarze.

            To właśnie On zapewnił mi, drobnemu pomocnikowi, wiele niezapomnianych przeżyć związanych z Jego umiłowaną dyscypliną sportu.

To dzięki Bogdanowi lepiej zrozumiałem znaczenie niby prostych słów i zwrotów: „oddać się bez reszty”, „mieć charyzmę”, „autorytet”, „przyjaźń i zaufanie”.

            Pozostało wspólne zdjęcie z zakończenia tegorocznych Mistrzostw Polski pełne radości i zadowolenia z dobrze wykonanej pracy i jeszcze tradycyjne pytanie: i co, w przyszłym roku robimy wyścig?

Bogdanie, zrobimy – Twojego Imienia!

Ostatnie takie zdjęcie. Ostatni Taki Działacz.

                                                                                                                                                                                 Józef Podłużny