Huragany i ulewy, jakie przeszły nad naszym regionem spowodowały zagrożenie dla ludzi ale także dla naszych „mniejszych przyjaciół".

 

             Huragany i ulewy, jakie przeszły nad naszym regionem spowodowały zagrożenie dla ludzi ale także dla naszych „mniejszych przyjaciół".

W naszej Gminie ofiarą nawałnicy padły między innymi  bocianki, którym wiatr zniszczył gniazdo. Konar, na którym bociania rodzina 15 lat temu zbudowała gniazdo nie wytrzymał siły wiatru.

Dorosłe bociany odleciały a ich 4 pisklęta nie miały takiej możliwości - maluszki miały około miesiąca i większość ich ciała pokryta była puchem. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy z OSP Godziesze Wielkie. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii i przedstawiciele Urzędu Gminy. Na szczęście solidne gniazdo jakie zbudowały ptaki uratowało życie pisklętom. Nie doznały żadnych złamań, były mocno wystraszone, wyziębione i przemoczone.

Niestety nie było już możliwości posadowienia gniazda na drzewie i tu kolejny raz z pomocą przyszli nam Państwo Katarzyna i Andrzej Cichosz, którzy prowadzą Gospodarstwo agroturystyczne oraz Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w miejscowości Niedźwiedź 77 koło Ostrzeszowa ( http://www.cicho-sza.com.pl/ ). Pisklęta otrzymały opiekę i zostaną w ośrodku do usamodzielnienia się i jest duża szansa, że odzyskają wolność.

Państwo Cichosz przyjęli na początku czerwca rannego dorosłego bociana złapanego w Nowej Kakawie a w połowie czerwca zaopiekowali się trzema sowimi pisklętami.

  

Złamany konar, na którym było gniazdo i pisklęta zaraz po upadku

****************************
*****************************
 

Pisklęta przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji w Niedźwiedziu.

******************************************************

  

Ranny bocian złapany w Nowej Kakawie 13 czerwca 2017r  

***************************

 

Pisklęta sowy znalezione w lesie w Stobnie Siódmym.

**********************************

 

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Copyright Godziesze Wielkie © 2011