7 grudnia 2019 roku w Zbiersku odbyło się XVII Świąteczne Spotkanie z Tradycją

7 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zbiersku odbyło się XVII Świąteczne Spotkanie z Tradycją, którego organizatorem był Powiat Kaliski oraz Gmina i Miasto Stawiszyn.

Podczas trwania XVII Spotkania z Tradycją wystawionych było łącznie 13 stołów wigilijnych, prezentujących potrawy wigilijne wykonane z najwyższą starannością. Każdy z nich był wyjątkowy i oryginalny, ale spośród reprezantacji gmin i trzech szkół z terenu powiatu kaliskiego, to właśnie "Tradycyjny stół wigilijny" przygotowany przez Stowarzyszenie "Jak w Rodzinie", działające na terenie Gminy Godziesze Wielkie, już po raz kolejny zostało wyróżnione i docenione przez jury konkursu zdobywając pierwsze miejsce ex aequo z Kołem Gospodyń Wiejskich Pawłówek z Gminy Blizanów. Drugie miejsce otrzymał stół wigilijny wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich Piątek Mały, Piątek Kolonia w Gminie Stawiszyn.

Wyróżnienia przyznano dla: Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żelazkowie (Gmina Żelazków), Koła Gospodyń Wiejskich w Koźlątkowie (Gmina Lisków), Koła Gospodyń Wiejskich w Zamętach (Gmina Mycielin), Zespołu Pieśni Brzezinianki (Gmina Brzeziny), Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku (Gmina Opatówek), Koła Gospodyń Wiejskich ROGAL "Rogalik" (Gmina Koźminek), Koła Gospodyń Wiejskich w Cekowie Kolonii (Gmina Ceków-Kolonia), Szkoły Podstawowej w Zbiersku (Gmina Stawiszyn), Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie (Gmina Lisków), Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku (Gmina Opatówek).

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim wyróżnionym!

Poniżej zamieszczamy link do filmiku ze Spotkania:

http://wielkopolska.tv/coroczne-swiateczne-spotkanie-z-tradycja-w-zbiersku/

 

 

 

Zdjęcia: Agnieszka Förster Starostwo Powiatowe w Kaliszu

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Ja w internecie
Copyright Godziesze Wielkie © 2019