Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w naszej Gminie

 

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w naszej Gminie

 

     W miniony weekend, nasz gmina, wespół z Kaliskim Towarzystwem Kolarskim, była organizatorem kolejnej już edycji Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym - drużynowa jazda na czas - wyjątkowo trudnej formule wyścigów, wymagających nie tylko wysokich umiejętności kolarskich, ale też współpracy w dwu- oraz czteroosobowym zespole, zdanym tylko na siebie na kilkudziesięciu kilometrowej trasie.

W dwudniowej rywalizacji uczestniczyło łącznie ponad 500 najlepszych aktualnie polskich kolarzy (rozpoczynając od młodzików, a kończąc na zawodowej kategorii „elita”), należących do pięćdziesiątki klubów sportowych z całego kraju. Zjechali się tutaj medaliści imprez europejskich i krajowych.

Na kilku poniższych zdjęciach prezentujemy miły dla kibica widok z przygotowań do startu w Mistrzostwach:

 

 

         Wyścigi w poszczególnych kategoriach zawodniczych były imponujące, nikt nie odpuszczał na koniec sezonu!. Walka trwała od startu do mety. Szanse na medale mieli tylko ci, którzy potrafili połączyć wytrzymałość, siłę i umiejętność współpracy na trasie.

 

 

 

       Miło mi Państwa poinformować, że wśród zwycięzców znaleźli się nasi młodzi sportowcy z UKS Zefir Wola Droszewska – zdobywcy "złota” Mistrzostw Polski – Jakub Gilicki oraz Patryk Goszczurny.

 

 

         Gratulujemy także przyjaciołom z KTK Kalisz, którzy z naszych Mistrzostw wyjechali z sześcioma medalami, uzyskanymi w drużynach z „naszymi” – Roksaną Pasternak (złoto) oraz Piotrem Kijem i Piotrem Maślakiem (brąz).

Niedzielne wyścigi Mistrzostw stały pod znakiem rywalizacji potęg polskiego kolarstwa, m.in. „Mazowsza – Serca Polski” CCC, Development Team, Pacyfiku Toruń, Fitness Energy. Mistrzostwa  zakończyły się wspaniałą dekoracją zwycięzców w miłej sportowej atmosferze.

 


 

 

 

           

          Na sam koniec ja także otrzymałem złoty medal! Za organizację Mistrzostw. Nie czuję się medalistą – ten medal to wyróżnienie dla wszystkich naszych Strażaków z OSP, Pań z Zespołu Szkół w Godzieszach Wielkich i Mieszkańców – to Oni stworzyli przyjazną atmosferę dla sportowców i zabezpieczyli (wzorowo!) trasę.

Zasłużyliście Państwo na złoty medal!

 

                                                                              Józef Podłużny
                                                                                Wójt Gminy

   

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Ja w internecie
Copyright Godziesze Wielkie © 2019