Sprzymierzeńcy Szpitala w Wolicy

Sprzymierzeńcy Szpitala w Wolicy

 

            Biorąc pod uwagę nowe, szczególne zadania jakie powierzone zostały w okresie pandemii Szpitalowi Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy – staramy się wesprzeć tę placówkę służby zdrowia na miarę swoich możliwości.

Pomoc ta przybiera różne formy.

Lokalna Grupa Działania „LGD7 Krainy Nocy i Dni” przed paru dniami przekazała dla wsparcia budżetu Szpitala kwotę ośmiu tysięcy złotych.

W dniu 13 maja dzięki pracy strażaków – ochotników z OSP Godziesze Wielkie i Stara Kakawa na terenie przyszpitalnym zmontowany został specjalistyczny namiot magazynowy, ufundowany przez Gminę Godziesze Wielkie, pozwalający na przechowanie darów przekazywanych Szpitalowi dzięki ofiarności organizacji społecznych i osób prywatnych. Aktualnie nasi strażacy, we współdziałaniu z „LGD7 Kraina Nocy i Dni”, a w szczególności kolegą Jarosławem Budką, prowadzącym wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, przewożą (niezbędne w czasie leczenia i rekonwalescencji pacjentów Szpitala w Wolicy) wózki i chodziki.

            Korzystając z nadarzającej się okazji pragnę serdecznie podziękować strażakom z terenu Gminy Godziesze Wielkie za wsparcie Szpitala poprzez wykonywanie niezbędnych tam robót oraz pomoc rzeczową w postaci zakupionych środków ochrony osobistej i produktów spożywczych.

Dziękuję bardzo za pomoc, dziękuję bardzo za przejawy wspólnej troski o chorujących oraz ofiarnie pracujący personel Szpitala w Wolicy.

 

Wójt Gminy

Józef Podłużny

 

 

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Ja w internecie
Copyright Godziesze Wielkie © 2019