Szukamy następców olimpijczyków w kolarstwie przełajowym Szwacin 2019

 

ZAWODY W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

SZUKAMY NASTĘPCÓW OLIMPIJCZYKÓW

 

            Zawody w kolarstwie przełajowym dla uczniów szkół podstawowych „Szukamy następców Olimpijczyków”  od lat organizowane na Szwacinie   przez godzieski UKS „Zefir” oraz Wojewódzki Związek Kolarski stały się już niejako „marką” naszej Gminy. I to marką wysoko cenioną, o czym świadczy liczny udział młodych adeptów kolarstwa w kolejnych wyścigach. 

            Podobnie było  4 października br. – ponad 150 uczniów z  15 szkół makroregionu zmagało się z niełatwą trasą leśną otaczającą OSiR „Szwacin”. Pogoda jak zwykle dopisała, duch sportowej rywalizacji i przyjazna atmosfera nie opuszczały zawodników aż do ostatniego gwizdka sędziego. Na zakończenie wszyscy startujący otrzymali poczęstunek,  a najlepszym wręczono medale, puchary, dyplomy i nagrody. Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na stronie http://www.wzkol.pl/sub_3.php?id=2019         

            Jak zwykle nie zawiedli sponsorzy – samorządy:  Wielkopolski Urząd Marszałkowski i Gmina Godziesze Wielkie oraz rodzice  i lokalni przedsiębiorcy. Tradycyjnie organizatorów wsparli druhowie gminnych OSP.

            Impreza zakończyła się sympatycznym akcentem – w związku z obchodzonym 25-leciem istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zefir” życzenia jubilatom złożył prezes Zarządu WZK pan Lucjusz Wasielewski a sąsiedzki klub „Koźminianka” wręczył współzałożycielowi  i prezesowi „Zefira” Henrykowi Strzeleckiemu pamiątkowy puchar.

            Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim, dzięki którym odbyły się zawody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Ja w internecie
Copyright Godziesze Wielkie © 2019