Wielkie kolarskie wydarzenia w Godzieszach Wielkich

Wielkie kolarskie wydarzenia w Godzieszach Wielkich

 

            Już od początku ubiegłego tygodnia na terenie naszej Gminy odbywały się ważne imprezy kolarskie.

Zapoczątkowały je zawody z cyklu „Poszukujemy następców polskich olimpijczyków” rozgrywane w naszym ośrodku „Szwacin”, idealnie pasującym dla przeprowadzenia współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży z terenu Wielkopolski.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Zefir – Wola Droszewska” oraz Wielkopolski Związek Kolarski z jego „szefem”, a naszym przyjacielem, Lucjuszem Wasielewskim, na czele.

            Kolejne dni sportowych zmagań stały pod znakiem startów najlepszych aktualnie naszych kolarzy w Szosowych Mistrzostwach Polski w jeździe na czas rozgrywanych na terenie Gminy Godziesze Wielkie.

Tradycyjnie już mieliśmy przyjemność gościć ekipy reprezentujące najsilniejsze ośrodki kolarskie w Polsce: Toruń, Grudziądz, Tarnowo Podgórne, Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź, Kartuzy, Darłowo, Kórnik, Lublin, Puławy, Konin, Bydgoszcz i oczywiście – Kalisz.

            Znowu ulice Godziesz Wielkich wypełniły się samochodami technicznymi i gwarem przygotowujących się do startu zawodników.

Później były już tylko wielkie emocje sportowe i olbrzymi wysiłek zawodników mierzących się nie tylko z trasą mistrzostw, ale także z przeciwnościami pogodowymi – bardzo silnym wiatrem i chłodem (na szczęście, jak to w Godzieszach, nie padał deszcz!).

Na zakończenie Mistrzostw (tak pierwszego, jak i drugiego dnia ich trwania) odbyły się wspaniałe dekoracje zawodników – triumfatorów Mistrzostw z udziałem m.in. Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, Prezesa Wojewódzkiego Związku Kolarskiego oraz gospodarzy Gminy Godziesze Wielkie – Pani Małgorzaty Banaś – Sekretarza Gminy oraz Józefa Podłużnego – Wójta Gminy.

               Równolegle z Mistrzostwami Polski, na Rynku w Godzieszach, zorganizowane zostało gminne Święto Sportu Kolarskiego  dedykowane największym talentom sportowym naszej Gminy – młodym kolarzom z UKS „Zefir”, zdobywającym laury we wszystkich zawodach kolarskich w Polsce.

W uroczystości poprzedzającej dekoracje Mistrzostw Polski, nasi młodzi sportowcy zostali wyróżnieni nagrodami ufundowanymi przez Gminę oraz Panią Marzenę Wodzińską – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Należy podkreślić, iż Pani Marszałek od wielu już lat wspiera działalność naszego Klubu, będąc Przyjacielem Gminy Godziesze Wielkie i UKS „Zefir”.

Nagrody naszym, przyszłym mistrzom i olimpijczykom (czego im życzę!) wręczyli goście naszej imprezy. Nagrody otrzymali także – twórca sukcesów trener Krzysztof Perz i prezes UKS – Henryk Strzelecki.

            Korzystając z tej wyjątkowej okazji, pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów naszych Mistrzów:

- dziękuję włodarzom Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego z jego Prezesem panem Bogdanem Jamroszczykiem,

- dziękuję działaczom sportowym klubów oraz sędziom,

- dziękuję obsłudze technicznej Mistrzostw oraz Policjantom (najwyższa klasa!),

- szczególnie dziękuję naszym Strażakom Ochotnikom ze wszystkich OSP z terenu Gminy za stworzenie warunków dla bezpiecznego startu zawodników startujących w Mistrzostwach Polski.

To Wy, szanowni państwo, zostaliście mistrzami organizacji!

 

Józef Podłużny

Wójt Gminy

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Ja w internecie
Copyright Godziesze Wielkie © 2019