Zapowiedź Mistrzostw Polski kolarstwie szosowym. Jazda na czas dwójek i drużyn

    

Zapowiedź Mistrzostw Polski kolarstwie szosowym. Jazda na czas dwójek i drużyn

            Trwają końcowe przygotowania do ostatnich w tym sezonie szosowych Mistrzostw Polski, tym razem w jeździe na czas dwójek i drużyn. Podobnie jak przed rokiem odbędą się one ze startem oraz metą w Opatówku i Godzieszach Wielkich, a zmagania zaplanowano na 2 i 4 października.

- Do każdych przygotowywanych i przeprowadzanych przez nas zawodów przywiązujemy ogromne starania, te jednak są dla nas wyjątkowe, bowiem będą kulminacją obchodów 90-lecia Kaliskiego Klubu Sportowego, a tym samy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego - powiedział jego prezes Bogdan Jamroszczyk. - To wspaniała okazja do wspomnień, uhonorowania odznakami "Za Zasługi dla Sportu" osób szczególnie zasłużonych dla naszego klubu, ale oczywiście najważniejsza będzie rywalizacja sportowa. Zgłosiło się już sporo ekip, dlatego spodziewamy się frekwencji nie gorszej niż przed rokiem, a również poziom sportowy powinien zadowolić sympatyków kolarstwa, których serdecznie zapraszam na trasy szosowych Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn. Prace poszczególnych komisji przebiegają zgodnie z terminarzem i założeniami, sądzę więc, że znów nasi goście wracać będą do domów zadowoleni z uczestnictwa w dobrze przygotowanych zawodach.

Organizatorem Mistrzostw Polski w jeździe na czas już po raz czwarty jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, współorganizatorami Wielkopolski Związek Kolarski, Wójt Gminy Godziesze Wielkie, Wójt Gminy Opatówek i Starosta Kaliski. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona będzie w kategoriach elity, młodzieżowców, juniorów oraz juniorów młodszych. Na najlepszych czekają koszulki mistrzów kraju, ufundowane przez Polski Związek Kolarski, jak również specjalnie przygotowane przez organizatorów oryginalne medale.

Piątkowa jazda dwójek rozegrana zostanie na trasie Opatówek - Brzeziny - Opatówek, natomiast niedzielne zmagania drużyn na trasie Godziesze Wielkie - Brzeziny - Opatówek - Godziesze Wielkie. Wyścigi te odbędą się przy ruchu drogowym całkowicie zamkniętym.

Przed rokiem na podobnych trasach w elicie mężczyzn triumfowali w dwójkach Tomasz Kiendyś oraz Adrian Kurek z CCC Polsat Polkowice, którzy dwa dni później zostali wraz z Jarosławem Maryczem i Mateuszem Taciakiem złotymi medalistami w rywalizacji drużyn. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w kategorii kobiet open stanęły reprezentantki TKK Pacific Toruń - Monika Brzeźna i Paulina Brzeźna-Bentkowska, w niedzielę wraz z Anną Plichtą oraz Katarzyną Wilkos. Złote medale wywalczyli także młodzieżowcy tego klubu, a byli to Bartosz Warchoł i Dominik Oborski.

W kategorii juniorek bezkonkurencyjne okazały się podopieczne trenera Roberta Taciaka z UKS Jedynka Limaro Kórnik - w dwójkach Natalia Nowotarska i Natalia Radzicka, które w drużynie wsparły Nikol Płosaj oraz Weronika Humelt. Również w rywalizacji juniorów triumfowali Wielkopolanie, tym razem z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Byli to Szymon Korcz, Mikołaj Gutek, a także Dominik Wewiór i Patryk Wewiór.

Tradycyjnie piątkowe i niedzielne zmagania rozpoczynali najmłodsi uczestnicy Mistrzostw Polski, czyli juniorki młodsze oraz juniorzy młodsi. Dublet wywalczyły zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska - Wiktoria Konopka i Wiktoria Pikulik, które w drużynie jechały z Kariną Topolską i Pamelą Danilczuk.

Wiele radości przyniosła gospodarzom rywalizacja juniorów młodszych. Zdecydowanie najszybciej dystans 20 kilometrów jazdy na czas dwójek pokonali Dawid Czubak oraz Szymon Krawczyk z KTK Kalisz. W niedzielę dołączyli do nich dwaj inni podopieczni trenera Piotra Zaradnego, a byli to Przemysław Kuświk i Tobiasz Tończyk. Również drużyna w tym składzie okazała się najlepsza. Chociaż ubiegłoroczni juniorzy młodsi kaliskiego klubu debiutują w tym sezonie w kategorii juniorów, ich występy podczas wcześniejszych tegorocznych zawodów na szosie i na torze, zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i Europy czy Świata, pozwalają optymistycznie myśleć o szansach tych kolarzy na kolejne medale w Opatówku oraz Godzieszach Wielkich.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - jazda na czas dwójek i drużyn

program zawodów

Opatówek, piątek 2 października 2015 r.

jazda na czas dwójek

trasa Opatówek - Brzeziny - Opatówek

godz. 14.00 - start pierwszej dwójki/ul. Poniatowskiego

- juniorki młodsze/dystans 15 km

- juniorzy młodsi/dystans 20 km

- juniorki/dystans 20 km

- kobiety open/dystans 30 km

- juniorzy/dystans 30 km

- mężczyźni open/30 km

Godziesze Wielkie, niedziela 4 października 2015 r.

jazda na czas drużyn

trasa Godziesze Wielkie - Brzeziny - Opatówek - Godziesze Wielkie

godz. 10.00 - start pierwszej drużyny/ul. Kordeckiego

- juniorki młodsze/dystans 29 km

- juniorzy młodsi/dystans 29 km

- juniorki/dystans 29 km

- juniorzy/dystans 40 km

- kobiety open/dystans 40 km

- mężczyźni open/dystans 58 km

(piątkowe i niedzielne dekoracje po zakończeniu wyścigów we wszystkich kategoriach wiekowych, klasyfikacja w kategorii U-23 tylko w przypadku startu minimum pięciu ekip)

***************************

W niedzielę zmaganiom najlepszych kolarzy w kraju towarzyszyć będzie Gminne Święto Sportu, zorganizowane przez Gminę Godziesze Wielkie. Zmagania sportowo-rekreacyjne odbędą się w Rynku, a w programie przewidziano:

- biegi dla dzieci z rodzicami, młodzieży i dorosłych,

- wyścigi kolarskie od lat 4 do mastersów,

- gry i zabawy dla dzieci.

Początek o godzinie 13.00.

***********************************

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym

          W związku z organizacją Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn na drogach powiatu kaliskiego wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

- piątek, 2 października 2015 r.

Na drodze powiatowej 4628 Opatówek - Brzeziny ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty w godzinach 13.30-17.30

- niedziela, 4 października 2015 r.

Na drogach powiatowych 4631 Godziesze Wielkie - Zajączki Bankowe i 4628 Opatówek - Brzeziny ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty w godzinach 9.30-15.30.

KONTAKT

ul. 11 Listopada 10

62 - 872 Godziesze Małe

gm. Godziesze Wielkie, pow. kaliski

tel.: 62 7611158

tel.: 62 7611089

e-mail: godziesze-wi@zgwrp.org.pl

GMINA KORZYSTA ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH POCHODZĄCYCH Z UNII EUROPEJSKIEJ
Program Rozwoji Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
LGD - Kraina Nocy i dni
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
ProgramRegionalny - Narodowa Strategia Spójności
Ja w internecie
Copyright Godziesze Wielkie © 2019