plakat budzet panstwa 420x297

aktywni ministerstwo Jak w rodzinie

 

Aktywna integracja seniorów naszej Gminy

Już po raz kolejny Stowarzyszenie „Jak w Rodzinie” w Godzieszach Wielkich realizuje projekt skierowany do mieszkańców Gminy w wieku 60+.

 

Tym razem jest to projekt „Aktywnie dla integracji seniorów” w ramach Rządowego Programu „Aktywni+” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W projekcie uczestniczy ponad 40 seniorów, którzy podczas kolejnych zajęć mają możliwość rozwijać swoją kondycję fizyczną i psychiczną, dowiadują się, jak bezpiecznie funkcjonować we współczesnym społeczeństwie, jak na co dzień zadbać o swoje zdrowie.        
 
Aktualnie jesteśmy na półmetku realizacji zaplanowanych działań.
Seniorzy spotykają się w czterech 10 - 12 osobowych grupach na zajęciach odbywających się na terenie całej gminy: w Stobnie, Godzieszach Wielkich, Woli Droszewskiej oraz Starej Kakawie. Koordynatorkami lokalnymi projektu są Panie dyrektorki szkół: p. Izabel Kolasińska, p. Iwona Kasik oraz p. Dorota Kupaj, które dbają o sprawny przebieg działań.
Część zajęć – takich jak rajd rowerowy czy wykłady –będzie wspólna dla wszystkich, co pozwoli na pełną integrację uczestników projektu.
Za nami plenerowy wykład i prezentacja fizjoterapeutki. Trwają jeszcze zajęcia sportowo-rekreacyjne pod hasłem: „Ruch daje zdrowie”, które odbywają się w salach gimnastycznych gminnych szkół, w siłowniach oraz w plenerze.
 
Ważnym wydarzeniem był wyjazd do Warszawy; seniorzy nie tylko zwiedzili stolicę i poznali jej historię, ale mieli też zaszczyt gościć w progach Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, gdzie spotkali się z panią minister Marleną Maląg.
Natomiast na przełomie września i października odbędzie się cykl spotkań „Dbamy o siebie”, wypełnionych   prelekcjami i pokazami na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia.
 
Koordynator projektu
Aleksandra Podłużny

 

P1130239

P1130231

P1130226

20220906 172928

IMG 3549

IMG 0950

image000005

 

 

Copyright Godziesze Wielkie © 2021. Wykonanie: JTC Software