W ubiegły weekend na terenie naszej gminy (na drogach przebiegających przez Kakawę-Kolonię i Białą) rozegrana została ważna impreza sportowa – wyścigi młodzieży kolarskiej reprezentującej dwa najsilniejsze w tej dziedzinie sportu regiony - Wielkopolskę
i Pomorze Zachodnie.

Mieliśmy przyjemność gościć doskonałe kluby kolarskie z Darłowa, Stargardu, Golczewa, Tarnowa Podgórnego, Kórnika, Jarocina, Konina, Kalisza, ale także i nam najbliższe - UKS „Zefir” oraz „Koźminiankę”.

Rywalizacja była na najwyższym poziomie i zakończyła się sprawiedliwym, równym podziałem medali pomiędzy zawodnikami obu konkurujących regionów.

Korzystając z tej okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej imprezy sportowej – strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy pięknie chroniących młodych kolarzy, policjantom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz kibicom, którzy dopingowali nadzieje polskiego kolarstwa.

Pragnę przy tym publicznie ogłosić, iż jakby dla potwierdzenia solidności pracy trenerów naszej młodzieży kolarskiej – Panów Krzysztofa Perza i Henryka Strzeleckiego z UKS „Zefir” – ich wychowanek, mieszkaniec wsi Wola Droszewska, Patryk Goszczurny zdobył tytuł Mistrza Europu w kolarstwie w kategorii juniorów.

To kolejny Wielki Talent Kolarski z naszej gminy!

Gratulujemy i dziękujemy!

 

Fotorelacja z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików w kolarstwie szosowym, które odbyły się 23 i 24 lipca 2022 roku w Kakawaie-Kolonii.

123456

 

Copyright Godziesze Wielkie © 2021. Wykonanie: JTC Software