Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Przełajowym dla uczniów - Szwacin 2017

10 maja na terenie naszej Gminy w OSiR „Szwacin" odbyły się kolejne już zawody dla młodych adeptów kolarstwa z naszego województwa. Jak zwykle były  one dwutorowe:

1) Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Przełajowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów, w których wzięło udział 63 uczestników z 14 drużyn.

Zawody wśród szkół podstawowych wygrali uczniowie SP w Woli Droszewskiej przed SP w Godzieszach Wielkich i SP nr 2 w Kaliszu, natomiast spośród gimnazjalistów zwycięzcami byli uczniowie Gimnazjum im. T. Kościuszki w Godzieszach Wielkich, którzy pokonali jedynych rywali - uczniów gimnazjum w Woli Droszewskiej.

Druga konkurencja to:

2) Szukamy Następców Olimpijczyków dla uczniów klas I - VI szkół podstawowych, w której uczestniczyło 134 uczniów z Południowej Wielkopolski z 19 szkół.

W tej konkurencji prowadzono klasyfikację indywidualną i drużynową.  Doskonale spisali się uczniowie z naszej Gminy, którzy wielokrotnie stawali na podium zwyciężając w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt I miejsce zajęły uczennice SP w Godzieszach Wielkich, a w klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężyli uczniowie SP w Woli Droszewskiej.

W klasyfikacji generalnej wyniki były następujące:

I miejsce S P w Godzieszach Wielkich;

II miejsce  S P w Biadkach;

III miejsce S P w Woli Droszewskiej.

Zawody przebiegały w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, przy sprzyjającej aurze. Zawodnicy nie odnieśli żadnych urazów; wszyscy bardzo dzielnie zmagali się z przeciwnikami i własną słabością pokonując tak trudny teren.