W dniu 30 października 2022 r. w Sieroszewicach odbyła się gala pn. „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”, na którą zaproszono przedstawicieli samorządów lokalnych, sołtysów i członków grup odnowy wsi z południowej Wielkopolski. Podczas gali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył nagrody i wyróżnienia w VI edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”.

W konkursie wzięły udział miejscowości aktywnie uczestniczące w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.

Wśród wyróżnionych znalazło się sołectwo Godziesze Wielkie.

Sukces sołectwa Godziesze Wielkie i jego sołtysa Ireneusza Garncarza polega na umiejętności aktywnego wykorzystania jego mieszkańców do wspierania działań związanych z rozwojem lokalnym.

Wzorcowym przykładem takiego działania może być inwestycja pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Godzieszach Wielkich – część Placu Targowego – dz. nr 78”. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i środkom z Województwa Wielkopolskiego powstał ładny zagospodarowany teren publiczny, miejsce spotkań i odpoczynku. Z inicjatywy sołtysa odnowiona została figura w centrum wsi Godziesze Wielkie oraz przeprowadzono wiele innych działań wpływających na poprawę życia mieszkańców.

Gratulujemy sołectwu Godziesze Wielkie wyróżnienia!

20221030 200751 004

Copyright Godziesze Wielkie © 2021. Wykonanie: JTC Software