Dnia 9 października 2015r. Ośrodek Sportu i Rekreacji Szwacin stał się miejscem zawodów w kolarstwie przełajowym dla najmłodszych sportowców.

Impreza, przygotowana z inicjatywy prezesa UKS Zefir p. Henryka Strzeleckiego,   SZUKAMY NASTĘPCÓW OLIMPIJCZYKÓW, mająca na celu popularyzację kolarstwa i aktywnego stylu życia wśród społeczności uczniowskiej, przeciwdziałanie patologii oraz promocję naszej Gminy, zgromadziła 140 zawodników. reprezentantów 15 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Wielkopolski.

Organizatorzy:

• UKS Zefir Wola Droszewska,
  • Urząd Gminy Godziesze Wielkie,
  • Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu,
  • Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Woli Droszewskiej,

zaplanowali zmagania w kilku kategoriach dla uczniów klas III - VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z klas I - III, czyli dla roczników od 2002 do 2006.

Zawody toczyły się przy sprzyjającej aurze, w prawdziwie sportowej atmosferze, przyjaznego zmagania  z przeciwnikiem oraz często własną słabością.

Młodzi kolarze dali z siebie wszystko, dopingowani przez towarzyszących im trenerów, nauczycieli oraz rodziców.

Impreza zakończyła się wręczeniem medali, nagród i dyplomów dla najlepszych,  ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy zawodów.

Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele naszej Gminy zajmując czołowe miejsca  w klasyfikacji indywidualnej oraz końcowej szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich uzyskując 164 punkty, tuż za nimi uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Droszewskiej z 143 punktami. Wśród wyników indywidualnych czołowe lokaty uzyskali:

W kategorii dziewcząt klas III zwyciężyła przedstawicielka SP Biadki Zuzanna Sośnicka,

2. miejsce zajęła Aleksandra Smoliga z SP Godziesze Wielkie;

W kategorii chłopców klas III zwyciężył Filip Piguła z SP Godziesze Wielkie;

W kategorii dziewcząt klas IV zwyciężyła Marta Strzyż z SP Godziesze Wielkie;

W kategorii chłopców klas IV 1. i 2. miejsce zajęli kolejno uczniowie SP Wola Droszewska Kacper Łuczak i Piotr Kij;

W kategorii dziewcząt klas V zwyciężyła przedstawicielka SP Dobrzyca Milena Jędrzejak, 2. miejsce zdobyła uczennica SP Godziesze Wielkie Dominika Drobnik, a tuż za nią uplasowała się jej koleżanka Martyna Skowrońska;,

W kategorii chłopców klas V zwyciężył Konrad  Waliniak z SP Golina, 2 miejsce zajął Marek Matczak z SP Woli Droszewskiej, a 3. - Wiktor Molka z SP Godziesze

W kategorii dziewcząt  klas VI wygrała Roksana Pasternak z SP Wola Droszewska;

W kategorii chłopców klas VI wygrał Piotr Maślak z SP Godziesze, a tuż za nim był Adam Strzyż z SP Wola Droszewska

Wśród gimnazjalistek wygrała Katarzyna Przygoda z Gimnazjum w Golinie a 4. miejsce zajęła Anna Maślak z Gimnazjum w Godzieszach Wielkich;

Natomiast najlepszym gimnazjalistą okazał się Dawid Kuderczak z Gimnazjum nr 3 w Jarocinie; gimnazjaliści z Woli Droszewskiej - Marek Kupaj i Mikołaj Płonka zajęli  3. i 4. miejsca.