Centrum Informacyjno - Doradcze w Kaliszu

Od kwietnia br. w Kaliszu swoją działalność rozpoczęło Centrum Informacyjno-Doradcze działające przy Fundacji „Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości". Zadaniem CID jest zapewnienie wsparcia szkoleniowego i doradczego lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom. Co ważne, oferowana organizacjom pomoc jest bezpłatna.

Centrum Informacyjno-Doradcze w Kaliszu obejmuje swoim zasięgiem obszary następujących powiatów: kaliski, ostrowski, ostrzeszowski i kępiński. Organizacje pozarządowe, które działają na tym terenie będziemy zapraszać na szkolenia oraz doradztwo m.in. z zakresu tworzenia projektów, pozyskiwania środków na ich realizację, czy współpracy z samorządem. Będziemy także wspierać osoby, które dopiero chcą powołać fundację lub założyć stowarzyszenie. Jeszcze w tym roku w ramach działalności CID zorganizowane zostanie Forum Inicjatyw Pozarządowych, którego celem będzie przybliżenie mieszkańcom działalności lokalnych organizacji pozarządowych.

Centrum Informacyjno-Doradcze przy Fundacji „Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości" w Kaliszu otwarte jest dla organizacji od 11.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Harmonogram najbliższych spotkań oraz szkoleń dostępny będzie także na stronie www.kip.kalisz.pl. Informację o działalności CID można także uzyskać pod numerem telefonu 062 764 12 42 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W całej Wielkopolsce funkcjonuje osiem Centrów Informacyjno-Doradczych prowadzonych przez wybrane organizacje pozarządowe z naszego województwa. Ich działania są częścią większego projektu pn. Akcelerator NGO, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Serdecznie zapraszamy!


Koordynatorka - Doradczyni: Anna Jonczyk
Doradczyni: Emilia Stefaniak

Więcej informacji na stronie http://pisop.org.pl/nasi-partnerzy/centra-informacyjno-doradcze

Copyright Godziesze Wielkie © 2021. Wykonanie: JTC Software