Gmina Godziesze Wielkie wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej realizuje projekt pn. "Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej".

Projet otrzymał dofinansowanie ze środków UE w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej WRPO 2014-2020. Przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie całej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, a za jego wdrożenie i koordynacje odpowiada Gmina i Miasto Stawiszyn w partnerskiej współpracy z pozostałymi jednostkami samorządu terytorialnego Aglomeracji.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych skóry. W ramach projektu zostanie przebadanych 4500 osób w wieku 50 – 64 lat z terenu aglomeracji.

Obecnie został wyłoniony operator badań: Cogito Sebastian Łaźniak, który nawiązał współpracę z przychodniami i ośrodkami zdrowia na terenie partnerów projektu, gdzie będzie prowadzona rekrutacja na badania, a następnie zostaną przeprowadzone badania.
W ramach projektu powstała strona internetowa www.stopczerniak.ako.pl w związku z Covid-19 jest to główne narzędzie rekrutacji uczestników badań. 

W programie może wziąć udział każdy, kto:

- jest mieszkancem Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej,

- jest aktywny zawodowo,

- ma od 50 do 64 lat.

Zapraszamy do odwiedzenia strony  www.stopczerniak.ako.pl i rejestrację na badania.

 

 

Copyright Godziesze Wielkie © 2021. Wykonanie: JTC Software